Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Expecting a baby Ticker اولین پایش رشد گل دخملی - زندگی عاشقانه ما

 
زندگی عاشقانه ما

صفحه نخست   ::   آرشیو  ::   تماس با من   
 
>
اولین پایش رشد گل دخملی

روز چهارشنبه یک ماهگی هلیا اومدیم بروجرد این اولین سفر گل دخملیه . سر راه هم رفتیم جمکران زیارت البته بخاطر ترس از انواع انفولانزاها هلیا از دور زیارت کرد . روز شنبه هم هلیا گلی رو برای اولین پایش رشد بردم درمانگاه رئیس درمانگاه از اقوام بود در نتیجه بیشتر راهنمایی ام کرد.

گل دخملی وزنش 4100 گرم شده که 100 گرم بخاطر لباسها کسر می شه دور سر 36 و قد 52 .خدا رو شکر همه گزینه های رشد تو بهترین وضعیت ممکن بودن هر چند که هر کی گل دخملی رو می بینه میگه وای چقد کوچولوا و بعدش هم .... این که فرشاد کوچولوا ( دایی هلیا )

برای افزایش شیر بهم توصیه هایی کردن می نویسم که اگه دوست جونیا هم خوندن بدونن......هفته ای دوبار بابونه دم بشه و یک استکان میل شود! .....کنجد خودش نفاخه اما اگه اسیاب بشه نفخش ازبین میره کنجد اسیاب شود و همراه خرما میل شود....گشنیز و جعفری و نعناع خیلی برای شیر مفیده .....( انگاری بقیه اش یادم رفته!)

جای واکسن سل به اندازه یه عدس باد کرده بود که گفتن این نشونه اینه که واکسن اثر کرده فقط باید خیلی خیلی مراقب بود که سرش کنده نشه وگرنه ممکنه به اندازه یه سیب باد کنه.

قطره ویتامین آ د روزی یک سی سی داده بشه دکتر هلیا گفته بود مولتی ویتامین هم می تونی بدی اما درمانگاه گفتن اینکار رو نکن چون ممکنه مقدار زیادتر از حد بشه و باعث بشه خدای نکرده ملاج زودتر از موعد بسته بشه . در ضمن آ د باید تا 4 ماهگی داده بشه که نی نی گلی خوب بتونه گردن بگیره.

در مورد شیر دهی شبانه خیلی تاکید شد که اثر زیادی توی رشد داره خدا رو شکر هلیا تو شکمش ساعت داره و راس 3 ساعت خودش بیدار میشه .

اینا یادم بود چیزی دیگه ای یادم اومد می نویسم.

در ضمن منو گل دخملی با هم میریم پیاده روی البته هلیا تو کالسکه و لالا و من پیاده ......هدف هم سوزوندن چربی هاست.......وزنم هم شده 65 اما هنوز خیلی چاقالو ام .ناراحت

...


یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸۸-۱:۱٧ ‎ب.ظ |  پيام هاي ديگران()  | فرزانه | لینک به نوشته

Lilypie Expecting a baby Ticker>
Lilypie First Birthday tickers