Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Expecting a baby Ticker دکتر نبوی طباطبائی! - زندگی عاشقانه ما

 
زندگی عاشقانه ما

صفحه نخست   ::   آرشیو  ::   تماس با من   
 
>
دکتر نبوی طباطبائی!

شنبه گذشته هلیا رو پیش دکتر نبوی بردم دکتری که از زمانی که من به دنیا اومدم دکتر من بوده البته نه تنها دکتر من بهتره بگم دکتر همه نی نی های بروجردی.

همیشه یه عروسک میکی موس از مطبش تو ذهنم بود که بالای تخت معاینه بود و جالب اینکه با وجود عوض شدن مطبش هنوز همون عروسک اونجا بود.

دکتر نبوی سیده همه اعتقاد دارن دستش سبکه و همه بچه ها باید یه بار پیشش ویزیت بشن حالا که خودم مادر شدم و دارم مشکلات بچه داری رو می بینم متوجه میشم چرا ...........دلیلش در وهله اول سید بودن دکتره و بعد ایمانش خیلی از صحبتاش رو با حدیث و آیه قرآن می گفت طوری که من اشکم دراومد از این همه قدرت و لطف و مهربونی خدا و ما هیچی ازش نمی دونیم و اصلا بهش توجه نداریم

به نظرم علت دیگه اش تعهد دکتر بود هرروز تعداد محدودی مریض قبول می کنه ساعت 3 نیمه شب هم نوبت دهی اش انجام میشه چون دکتر از بعد از نماز صبح شزروع می کنه به ویزیت مریضا تا آخرای شب مامانم می گه قبلا نماز شبش رو هم تو مطب می خونده . برای هر مریض کلی وقت می گذاره همه چیز رو دقیق و کامل توضیح میده طوری که من و یه خانم دیگه درست 5/1 ساعت داخل بودیم.

اینا همه خصوصیات شخصیتیش از نظر علمی بهش ایمان آوردم کاملا به روز بود . دکتر مرتب به انگلیس سفر می کنه و به قول خودش از نوزاد شناسهای اونجا علم یاد میگیره در حال ترجمه کتابهای تخصصی اطفال بود و هر چیزی رو که می گفت با آخرین نظریه های پزشکای انگلیسی بیان می کرد.

شاگرد دکتر محمد قریب بوده بارها تاکید کرد که می خواد طوری باشه که روح دکتر از شاگردش راضی باشه . روحش شاد

خلاصه خیلی چیزا بهم یاد داد تا جایی که تو ذهنم مونده اینجا می نویسم البته خودش همه رو با دلیل توضیح داد که متاسفانه من دلایل به طور کامل یادم نیست چون خیلی بود . می نویسم که اگه دوست جونیا هم خواستن استفاده کنن :

بقیه رو تو ادامه مطلب بخونید.


١) خانمی که با من داخل اتاق اومد یه نوزاد 7 روزه پسر داشت.

اول علت اینکه چرا بچه ها موقع خواب دستاشون رو بالا میگیرن توضیح داد طبق آیه قرآن و تفسیر المیزان گفت که نی نی ها تو سه ماه اول زندگی با دستان رو به بالا به وحدانیت خدا سوگند می خورن و تو سه ماهه دوم به نبوت . در سه ماهه سوم هم آرزوی سلامت برای پدرو مادرشون می کنن .گریه

2) دمر خوابوندن بچه ها به علت فشاری که به قلب میاره و علل دیگه ای که فراموش کردم تا 6 ماهگی ممنوعه . خدای نکرده می تونه در بعضی از نوزادها موجب مرگ بشه هر چند که مثل خیلی از چیزای دیگه در گذشته فک می کردن خوبه.

3) پتوی هلیا از این اسپانیایی های کرک دار بود گفت بار آخر باشه از این استفاده می کنه هر نوع لباس یا پتو پرز دار ممنوع چون پرزش وارد ریه میشه و می تونه براش آلرژی ایجاد کنه.

4) هلیا زیاد استفراغ می کنه گفت به این نوزادها میگنover eat که همون زیاد خوردنه و اشکالی هم نداره فواصل شیر دهی رو باید دو ساعت یکبار کرد . فقط گفت مراقب باشم جهنده نباشم . برای مواقع لزوم هم قطره متوکلوپرامید داد .

5) متاسفانه چند روز بود هلیا گرفتار یبوست شده بود گفت طبق آخرین نتیجه انگلیسی ها نوزادانی که شیر مادر می خورن تا 15 روز این حالت اشکالی نداره البته به شرطی که اگر نوزاد مدفوع کرد این مدفوع سفت و غلیظ نشده باشه که اگه اون طوری باشه باید حتما دکتر ببرم. در ضمن گفت اکثر نوزادا سوراخ مقعدشون تنگه که باعث میشه دفع سخت بشه.

6) قنداق ممنوعه ممنوع . با دستش شکل گوی و کاسه استخوان ران رو بهم نشون داد و گفت که در اثر قنداق باعث میشه این استخوان خوب سر جای اصلی قرار نگیره و فاصله ایجاد بشه در نتیجه پا بد فرم بگیره و مشکل راه رفتن ایجاد بشه. از طرفی پوکی استخوان دو زمان رخ میده یکی در نوزادی و یکی پیری که علتش کم بودن تحرکه . وقتی نوزاد قنداق بشهچون نمی تونه پاهاش رو تکون بده و حرکت داشته باشه برداشت کلسیم از استخوانها افزایش پیدا می کنه که می تونه باعث پوکی استخوان بشه.

7) چهر انگشت دستش بجز شست رو وسط پای هلیا جایی که پوشک قرار میگیره گذاشت و گفت پای همه نوزادا این اندازه باید باز باشه که این به خوب قرار گرفتن استخوان ران در محل اصلی اش کمک می کنه.

8) برای کیپ بودن بینی گفت فرو کردن هرگونه پوار گوش پاک کن سیخ و میخ ممنوع فقط قطره کلرور سدیم میریزی بعد با دستت اون سوراخی که قطره نداره و دهنشو می بندی نوزاد باید به حالت نشسته رو دستت باشه بعد وقتی صدای بز داد!!!!! همه محتویات بینی خارج میشه . روشش عالی بود من امتحان کردم

9) سینه مادر مثل شیر سماوره هر چی مادر تو معده جذب کنه از سینه خارج میشه پس فوق العاده مواظب تغذیه باش علت اکثر دل دردها هم شیر گاوه که مادر می خوره گفت به مدت 4 تا 6 هفته باید خوردن هرگونه لبنیات در مادر قطع بشه .

10) دل دردهایی که معمولا 11 شب یا 4 صبح شروع میشه همون کولیکه در انگلیس بهش میگن333 یعنی تا اخر سه ماهگی ادامه داره 3 ساعت طول می کشه و 3 آخر هم یادم رفته چاره اش هم بردن نی نی تو ماشین و گردشه تا خوابش ببره. خوشبختانه هلیا اینطوری نیست اما محض احتیاط قطره اینفکول معروف رو داد.

بقیه اش رو بعد می نویسم

...


جمعه ۱٥ آبان ۱۳۸۸-٩:٤٢ ‎ب.ظ |  پيام هاي ديگران()  | فرزانه | لینک به نوشته

Lilypie Expecting a baby Ticker>
Lilypie First Birthday tickers