دکتر نبوی ( بخش دوم )

١١) گونه های هلیا خشک و پوسته پوسته شده بود .....اول دکتر در مورد انتقال آلرژی بهم توضیح داد که توی بچه هایی که یکی از والدین یا خانواده های والدین آلرژی وجود داره احتمال خیلی بیشتره .....بعد هم گفت که جوش و خشکی گونه ها می تونه یکی از علائم آلرژی تو سن های بالاتر باشه و از حالا باید مراقب بود بعدشم کرم اوسرین داد که دست ساز بود عالی بود یکبار زدم کاملا برطرف شد.

12) کلی در مورد زردی توضیح داد و حتی اینکه یه علت زرد به نظر رسیدن بچه ها می تونه این باشه که نافشون رو توی اتاق عمل دیر می بندن و بعد هم در مورد درمان...اینکه خیلی ها فک می کنن لامپی که نی نی رو زیرش می خوابونن همون مهتابیه کاملا اشتباهه چون طول موج مهتابی با اون لامپ متفاوته و تازه مهتابی می تونه عارضه هی گوارشی ایجاد کنه.

13)هرگونه ترشح از واژن طبیعیه گفت حتی ممکنه خون خارج بشه یا ترشحات سفید که همه به علت هورمونهای مادره.

14) شیردهی فقط و فقط به شکل نشسته باید انجام بشه در حالت خوابیده می تونه موجب گوش دردهای شدید برای نی نی بشه.

15)لاک ناخن ممنوعه ممنوع . چون بچه ها ناخنهاشون رو می خورن لاک وارد خون میشه لاکهای غیر استاندارد که همه حاوی سرب هستن و به مرور زمان به هاله بنفش رنگ دور گلبولهای قرمز ایجاد می کنه که خدا نکرده می تونه باعث سرطان خون بشه.

16) استفاده از عروسک های چینی ممنوعه بخاطر مواد غیر استانداردشون ....البته این محاله چون همه بازار جنس های چینه.

17) دمای بدن تا 5/37 طبیعیه از اون به بعد تب محسوب میشه.

18)گردن گرفتن از آخرای ماه 3 و کمر گرفتن از آخرای ماه 6 انجام میشه. قطره آد فراموش نشه.

19) بعضی از قطره های آد بوی توالت!!! میدن و بچه ها از خوردنش طفره میرن گفت باشیر مخلوطش کن در ضمن نوع ایرانی اش از نوع هندی اش که به اسم خارجی! تو بازاره بهتره.

20) دادن هر نوع مواد قندی اعم از قند شکر نبات ممنوع . بازم علتش یادم رفته......بابام به هلیا عسل داده بود کلی دعوا کرد و گفت عسل تخم مرغ و شیر پاستوریزه نشده دارای اسپورهای بیماری زاست و می تونه عامل بوتولیسم باشه و خدای نکرده مرگ . عسل زیر یکسال ممنوع.

21) توی  احادیث از پیامبر نقل شده پسر رو تا 7 روزگی ختنه کنن نوزاد شناسهای انگلیسی رو 2000 نوزاد تحقیق کردن معلوم شده نوزادها وقتی به دنیا میان تا 7 روز ماده ای تو خونشون ترشح میشه که ترمیم زخم کمک می کنه این همون ماده ای که به بهبود بند ناف کمک می کنه و فقط در طول زندگی همون 7 روز اول ترشح میشه و اگه ختنه 7 روز اول باشه سریعا ترمیم میشه.

22) اولین سئوال در مورد نحوه زایمانم و بیهوشی یا اسپاینال بود . مادرایی که با بی حسی زایمان می کنن تا 3 ماه احتمال سرگیجه دارن پس ایستادن در ارتفاع مثل پله روی بالکن و...و پوشیدن کفش پاشنه داراکیدا ممنوع .

23) کم کاری تیروئید خیلی وحشتناکه و اگه تا یک ماهگی نتیجه مشخص نشه عوارض بدی داره بهترین زمان شروع درمان از یک ماهگیه و اگه تاخیر بیافته آی کیو مغزی 6 درجه عقب می افته .

24) خداوند به همه نوزادا خوابیدن روی پهلو راست رو یاد داده چون کمترین فشار به معده وارد میشه و گازهای معده به راحتی دفع میشن.

25) به علت اثراتی که امواج موبایل روی مغز می گذاره تا 15 سالگی ممنوع.

26 ) آجیل برای شیر مادر و کودک خیلی مفیده اما خوردن بادام کوهی و فندق به علت آلرژی زایی ممنوع.

27) استفاده از خمیردندان های ژله ای می تونه باعث تورم لثه و لب ها و دردناک شدنش بشه . به هیچ وجه استفاده نشه.

خوب دیگه همینا یادم بود ببخشید مختصر و کوتاه نوشتم امیدوارم مفید باشه.

/ 5 نظر / 17 بازدید
مریم جون

ممنونم فرزانه جون.خیلی مفید بود.هلیا جون رو ببوس[ماچ]

آزاده

عسل زیر یک سال خیلی خطرناکه . اسهال بدی میاره . تو رو خدا به بچه به جز شیر خودت هیچی نده

مامان88

ممنون بابت مطالب مفیدی که گذاشتی و بازم ممنون که بهمون سرزدی

شيرين

سلام فرزانه جون ني ني من ماه اذر به دنيا مياد مطالبت رو خوندم ممنون خيلي مفيد بود .اگه تونستي به وبلاگ دخمل من هم سر بزن[لبخند][لبخند]

آگرین

مرسی